MEDUS GROŽIUI

    Čia skaitykite apie grožio receptus. Įsitikinsite, kad medus - ne tik į vidų naudojamas produktas. Jis padeda išlyginti raukšles, atgaivinti veido odą...

Kiaušinio trynį ištrinti su dviem šaukšteliais aliejaus, 0,5 šaukštelio obuolių sulčių, 0,5 šaukštelio medaus. Nuplauti veidą šiltu liepos žiedų nuoviru, paruošta mase ištepti veidą du kartus kas 5-7 min. Po 10-15 min. šalte liepos žiedų nuovire suvilgytu vatos tamponu nuvalyti veidą. Tinka sausai ir normaliai odai.
Du valgomuosius šaukštus medaus sumaišyti su vienu šaukštu išspaustų citrinos sulčių. Ištrinti veidą ir po 10 min. nuplauti šaltu vandeniu. Tinka sausai ir normaliai odai. 
50 g miltų sumaišyti su vieno kiaušinio baltymu ir vienu arbatiniu šaukšteliu medaus. Masę tepti ant veido. Po 15 min. nuplauti kambario temperatūros vandeniu. Tinka sausai ir normaliai odai. 
Visų tipų odai labai naudinga kaukė iš jogurto ir medaus: 150 ml jogurto, 3 šaukštus medaus pašildyti ant silpnos ugnies, nuolat maišyti. Mišinį palaikyti 5 min. ir įdėti į šaldytuvą. Tai valomoji odos minkštinamoji kaukė.
Medų plonai užtepti ant veido, po 15 min. nušluostyti šiltame vandenyje sudrėkinta flaneline servetėle.
Sausai odai tiks medaus ir plakto kiaušinio kompresai. Sumaišyti 0,5 šaukštelio medaus, kiaušinio trynį ir šaukštą nugriebto pieno. Laikyti užteptą ant veido ir kaklo 20 min. Nuplauti drungnu vandeniu.
Riebiai odai kaukė daroma iš pusės šaukštelio medaus, desertinio šaukšto citrinos sulčių, šiek tiek aliuminio oksido (molžemio) ir vandens (geriausiai rožių).
Šaukštas skysto medaus sumaišyti su 7-10 lašelių citrinos sulčių ir trupučiu avižinių miltų. Užtepti ant veido, laikyti 20 min. ir nuplauti vandeniu. Kaukė maitina, stiprina ir švelnina odą. Tinka normaliai odai. 
2 neišplaktus baltymus sumaišyti su šaukštu medaus, 0,5 šaukštelio migdolų aliejaus ir 2 šaukštais avižinių miltų. Užtepti ant veido, palaikyti 20 min. ir švelniai nuvalyti vata, pamirkytą šaltame vandenyje. Po to rekomenduojama uždėti gaivinamąjį kompresą. Kaukė valo, maitina ir drėkina odą. Tinka normaliai odai. 
Medaus pienelis. Šaukštą medaus ištirpinti stiklinėje šilto pieno ir kiekvieną dieną suvilgyti odą. Tinka jautriai ir alergiškai odai. 
Stiklinėje šviežiai išspaustų agurkų sulčių ištirpinti šaukštelį medaus. Nusiprausus mišiniu patepti inkštiruotą ar spuoguotą odą. Po 30-40 min. veidą nuplauti šaltu vandeniu. Tinka jautriai ir alergiškai odai. 
2 šaukštus medaus ištirpinti 50 ml ramunėlių arbatos (apytiksliai 1:10). Tai gaivinamoji inkštiruotos, paraudusios odos kaukė. Tepti kartą per savaitę švarią odą. Nuplauti po 20-25 min.
Sumaišyti trynį, 2 šaukštus miltų, po šaukštą kopūstų sulčių bei glicerino, šaukštelį medaus ir 3-4 lašus citrinos sulčių. Patepti veidą, laikyti 15-20 min. Tinka sausai odai. 
Gerai išmaišyti 2 šaukštus pieno, sutrintą virtą bulvę, po šaukštą alyvų aliejaus ir medaus. Įlašinti vitamino A kapsulę. Užtepti ant veido, palaikyti 20 min., nuplauti šaltu vandeniu. Tinka sausai odai. 
Sumaišyti po 2 šaukštus avižinių dribsnių, medaus ir alyvų aliejaus, 30 ml pieno ir 3 lašelius citrinos sulčių. Kaukę nuplauti po 15-20 min. Tinka sausai odai.
Ištrinti 2 šaukštus varškės su 0,5 šaukštelio skysto medaus ir kiaušiniu. Kaukę po 15-20 min. nuplauti šiltu, vėliau - šaltu vandeniu. Tai drėkinamoji, tonizuojamoji ir porų sutraukiamoji kaukė. Tinka neriebiai odai.
Nedidelį gabalėlį juodos duonos ištrinti su 30 ml karšto pieno, įdėti šaukštą medaus ir alyvų aliejaus. Sausą veidą patepti maitinamuoju kremu, paskui uždėti kaukę. Nuplauti po 15-20 min. Tinka mišriai odai.
Išmaišyti šaukštą medaus bei varškės ir uždėjus ant veido laikyti 15-20 min. Nuplauti, po to dėti gaivinamąjį kompresą: nedidelį rankšluostį suvilgyti šaltu vandeniu ir 2-3 min. palaikyti ant veido. Tokią procedūrą patartina daryti po visų kaukių.

Parengė „ŪP“ korespondentas Justinas Adomaitis

Atgal