Fotoreportažas iš bitininkų kelionės 

po Lenkiją ir Čekiją

(2000 05 01/05 d.) 

Lietuvos bitininkų grupė veisliniame bityne Konskovolėje. Šiam bitynui jau 40 metų. Jame dirbtiniu būdu apvaisinama per metus apie 1500 Kaukazo ir Krajinos veislės bičių motinėlių. Čia organizuojami bitininkų kursai, vedamos ekskursijos. Kasmet birželio paskutinį sekmadienį rengiamos mugės, kuriose galima įsigyti ne tik veislinių motinėlių, bet ir įvairių bitininkystės produktų, inventoriaus. Lenkų TV ir radijas iš šio bityno nuolat transliuoja laidas apie bitininkystę. Vykdomi bičių sveikatingumo tiriamieji darbai. Laikoma apie 90 bičių šeimų.

Bityną prižiūri 2 žmonės ir vadovas, kuris mums demonstruoja Kaukazo kalnų pilkąsias bites. Čia dirbama ne dėl medaus, bet tikslu išplatinti bitininkams kuo geresnę veislinę medžiagą. Dirbtinai apsėklintos motinėlės skirtos motinų auginimui, veisliniam darbui. "Medučio" svetainės autorius Pulavų bitininkystės instituto botanikos skyriuje. Jo plotas 40 ha. Įvairių veislių žieminiai rapsai. Spec. izoliatoriai naudojami augalų nektaringumui nustatyti. Kolekcijoje apie 200 kultūrinių ir laukinių augalų. Tiriamas augalų apdulkinimo poreikis, įvertinamas įvairių augalų medingumas, dirbama ne tik su bitėmis, bet ir 30 rūšių kamanių bei įvairiom solitarinėm bitėm.

 Čia aš Lenkijos bitininkų namuose Kamiannoje.Jie pastatyti Lenkijos bitininkų lėšomis.Į šias kurortines vietas poilsiauti atvyksta bitininkai su šeimomis ištisus metus. Žiemą - puikios sąlygos slidinėti. Čia vyksta įvairūs renginiai bitininkams. Bitininkų namuose yra ne tik viešbutis, bitininkystės muziejus, bet ir 600 šeimų bitynas, kuriame matote mano žmoną Rimą prie puikaus namelio, jame gyvena bitės. Turistai mielai perka bityno produkciją, jos pagrindą sudaro lipčiaus medus. Vartotojai jį labai vertina.

Mes prie skulptūros - avilio. Šiame bityne dirbama su karnikos bičių veislės linija "kamianka". Tai nepiktos, palyginus nespietlios ir gerai žiemojančios bitės, nes žiema čia trunka 6 mėnesius. 160 dienų vidutinė augalų vegetacija. Dekoratyvinis aviliukas, kurių čia gausu turistams privilioti. Šiaip čia bitės laikomos mediniuose aviliuose, kuriuos lenkai vadina "vielkopolskij"...

Štai šie aviliai. Bitės žiemoja dviejuose aukštuose: apačioje tušti koriai, viršuje maistas. Pavasarį uždedama meduvė pienių medui surinkti. Prasidėjus gausiam lipčiniam medunešiui uždedamas ir trečias aukštas. Čia 700 m. virš jūros lygio. Vidutiniškai lipčinio medaus gaunama po 45 kg iš bičių šeimos.

žiūrėti toliau

Titulinis Naujienos  Produktai  Bitynas Motinėlės Bičių ligos Spietimas Medus  Receptai  Galerija Links Atsiliepimai Kontaktai