Rinkosi rajono bitininkai

            Taip jau sutapo, kad Širvintų rajono bitininkų draugijos nariai rinkosi į susirinkimą gruodžio 7 dieną. Kaip tik šią dieną yra švenčiama bičių globėjo šv. Ambraziejaus diena. Remiantis literatūros šaltiniais, Šv. Ambraziejaus kaip bičių globėjo kultas susiformavo XII ar XIII amžiuje. Šv. Ambraziejaus raštų, jo pamokslų ir apaštališkų laiškų studijos parodė, jog jis labai gerai pažino bites. Mokydamas valdovus ir tikinčiuosius, jiems teikė pavyzdžių iš bičių gyvenimo. Bites jis vadino “Dievo vabalėliais”, o bitininkus – “kaimo aristokratija”. 
   
Draugijos pirmininkas Aleksandras Masiulionis, pranešė, jog iš sąrašuose esančių trisdešimties narių atvyko net 26 bitininkai. Į bitininkų draugiją buvo priimti trys nauji nariai, mūsų rajono bitininkai. Bičiuliai aptarė įvairius bitininkams aktualius klausimus, džiaugėsi praėjusių metų gausiu derliumi, skundėsi, jog sunku realizuoti bitininkystės produkciją.
    Buvo atidžiai perskaitytas Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos parengtas Mažų medaus kiekių tvarkymo ir tiekimo vietinei rinkai reikalavimų projektas. Jame pateikiami bendrieji ir specialieji reikalavimai medaus tvarkymui, reikalavimai medaus tvarkymo patalpoms, reikalavimai medaus sandėliavimui ir transportavimui, bei reikalavimai medaus tvarkytojui.
    Visi draugijos nariai užpildė anketas Lietuvos bitininkų sąjungai apie prižiūrimų bičių šeimų kiekį, bitininkystės produkciją, bitininkavimo patirtį ir kt.
    Artėjančių Šventų Kalėdų proga rajono bitininkai atsivežė savo medaus dovanėlėms: Širvintų Buratino darželio globos grupės vaikučiams, Širvintų rajono neįgaliųjų draugijai, Širvintų parapijos ir Gelvonų globos namų gyventojams. Taip pat aukojo medų Lietuvos apiterapeutams, kurie naudoja jį gydymo reikmėms.
    Susirinkimo pabaigoje rajono bitininkus aplankė Širvintų rajono meras V.Šimonėlis. Jis domėjosi bitininkų problemomis, svarstė apie tai, kaip galima būtų padėti bitininkams realizuoti medų.
    Bitininkai pastebi, kad mūsų žmonės per mažai vartoja bitininkystės produktų. Dažniausiai medų perka tik ligos prispirti – vaistams. Ne visi supranta, kad pastoviai vartojant medų yra stiprinamas organizmo imunitetas – atsparumas ligoms. Visiems, kurie nori daugiau sužinoti apie bitininkystės produktų naudą organizmui ir vartojimo ypatumus, kviečiame paskaityti interneto svetainėje www.honey.lt 

Nuotraukoje Gelvonų globos namų direktorė dėkoja rajono bitininkams už paaukotą medų.

Bitininkas, mokytojas Gediminas Žilinskas

Titulinis Naujienos  Produktai  Bitynas Motinėlės Bičių ligos Spietimas Medus  Receptai  Galerija Links Atsiliepimai Kontaktai